Izvor: B92, 18.Feb.2013, 21:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Liverpul rekorder Evrope
Fudbaleri Liverpula odigrali su u nedelju najbolji meč sezone, savladali su Svionsi 5:0, i postavili novi rekord u Evropi ove sezone.
"Redsi" su ka golu Velšana uputili čak 35 udaraca, od čega 22 u prvom poluvremenu. Ipak, u prvih 45 minuta postigli su samo jedan gol.
Liverpul je tako postao tim koji je uputio najviše udaraca prema golu protivnika u ovoj sezoni u Evropi, a iza njih se nalazi Totenhem sa 34 šuta prema golu protiv Redinga (pobedio 3:1).
Na trećem >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i četvrtom mestu su takođe Premijerligašai. Kanonadu nad gol Svonsija imali su još Njukasl sa 32 šuta (dobio Svonsi 2:1), te Everton sa 31 (dobio 3:0).
Među prvih pet u Evropi je još samo predstavnik Serije A, Roma sa 31 šutem protiv Kaljarija (pobedila 3:0). Sa po 30 šuteva slede Juventus dva puta, PSŽ i Bajer Leverkuzen. U prvih 18 nema lidera Premijer lige i Primere, Mančester Junajteda i Barselone.
Rekord Premijer lige od 2005. godine drži Mančester Siti sa 44 šuta protiv Kvins Park Rendžersa prošle sezone, dok je drugi na listi Čelsi sa 42 protiv Stouk Sitija u sezoni 2008/2009.












