Izvor: Mondo, 12.Apr.2015, 17:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lacijali igraju fantastično. Upisali su i devetu uzastopnu pobedu i to ubedljivu, kojom su iskoristili novi kiks Rome i plasirali se na drugo mesto na tabeli.

Lacio igra fantastično!

“Nebesko plavi” ove nedelje popodne zabeležili su i devetu uzastopnu pobedu u Seriji A, i to ubedljivu, kojom su iskoristili novi kiks ljutog rivala Rome i popeli se na drugo mesto iza neprikosnovenog Juventusa.

Na “Olimpiku”, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << gde se osluškivao i rezultat iz Torina: Lacio – Empoli 4:0 (3:0). Inače, gosti ove sezone važe za veoma tvrd i organizovan tim, koji je zabeležio čak 15 remija u 30 kola, ali je ovog puta odbrana gostiju već do poluvremena tri puta vadila loptu iz mreže.

Koliko golovima Stefana Maurija u 3, Miroslava Klosea u 31, Antonija Kandreve u 44. i Felipea Andersona u 53. minutu, navijači Lacija radovali su se i vesti da je u Torinu Maksi Lopez u 64. minutu postigao pogodak za, ispostaviće se, konačnih: Torino – Roma 1:1.

“Vučica” je povela sa bele tačke u 58. minutu, a strelac je bio Andrea Florenci.

Roma je na kratko prekinula očajnu seriju od tri pobede, deset remija i poraza u 14 kola, pobedila Ćezenu i Napoli, ali je ponovo prosula bodove pa sada gleda u leđa Laciju koji ima bod više (58:57).

Međutim, četa Stefana Pijolija, koja je u sredu uveče pobedila u Napulju 0:1, posle rimskih 1:1 i plasirala se u finale Kupa, imaće paklen finiš prvenstva, tokom kojeg se sastaje sa Juventusom u sledećem kolu, a u poslednja četiri kola rivali Lacija su: Inter, Sampdorija, Roma i Napoli.

Naš Dušan Basta nije igrao, na njegovoj poziciji počeo je Luis Pedro Kavanda i asistirao dva puta, u oba navrata egzekutori su pogađali glavom, prvo Mauri, pa Klose. Najlepši gol na “Olimpiku” postigao je Kandreva u 44. minutu, koji je sa distance plasirao loptu u gornji ugao gola.

U prethodnih devet pobada u nizu, Kandreva, Anderson i Klose postigli su po pet golova.

U Napulju, Napoli nije imao kud!

Posle eliminacije od Lacija i serije od pet utakmica bez pobede u svim takmičenjima, a forma ekipe u Seriji A bila je zabrinjavajuća (1-2-4), predsednik kluba Aurelio De Lorentis zapretio je igračima da će ih poslati u izolaciju.

Odgovor je bio konkretan: Napoli – Fiorentina 3:0! Zapravo, trebalo je da bude 4:0, jer je u prvom poluvremenu poništen čist pogodak Gonzalu Iguainu, koji je postigao fantastičan gol, ali sudijska petorka nije videla da je lopta celim obimom prešla preko linije nakon što se odbila od prečke.

Da se ovo rezultatski ne oseti, pobrinuli su se Dris Mertens, Marek Hamšik i Hoze Kaljehon. Napoli je s ova tri boda preskočio Fiorentinu na tabeli, ali je teško očekivati da će se ekipa Rafaela Beniteza oporaviti u toj meri da se vrati u borbu za Ligu šampiona.

Pobedom Atalante nad Sasuolom (2:1) i porazom Ćezene kod kuće od Kjeva (0:1), možda je i rešeno pitanje oko toga ko će sledeće sezone u Seriju B. Pored Parme, koja je odavno prežaljena, Kaljari i Ćezena poraženi su i u ovom kolu, pa za Atalantom zaostaju osam odnosno sedam bodova.