ITALIJA (KUP): Lacio može do finala

Izvor: Mondo, 22.Jan.2013, 23:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U prvom meču polufinala Kupa Italije, u Torinu: Juventus - Lacio 1:1. U sredu igraju Roma - Inter. Revanš mečevi za nedelju dana.

Bore se za titulu na Apeninskom poluostrvu, a žreb je hteo i da se bore za finale italijanskog kupa.

Posle prve utakmice Juventusa i Lacija u Torinu, veće šanse idu na stranu kluba iz Rima.

Završeno je nerešeno - 1:1 u Torinu, uprkos vođstvu Juventusa i nekoliko dobrih šansi. Ali, Lacio je ponovo odoleo Juventusu na njegovom >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << stadionu, baš kao i u prvenstvenom duelu ranije ove sezone (tada je bilo 0:0).

Torinski crno-beli žele "duplu krunu". Prošle godine su zaustavljeni u finalu kupa, a ove bi mogli u polufinalu.

Naravno, nikada ne treba otpisivati Juventus, pogotovo ne poslednjih sezona u kojima igra odlično.

Posle "klaj-klaj" prvog poluvremena, mnogo više uzbuđenja u nastavku, pogotovo posle vođstva Juventusa.

Peluzo je doveo crno-bele u vođstvo u 63. minutu, mada je utisak da se pošteno naslonio na Lulića kao na odskočnu dasku i potom je glavom zakucao loptu u mrežu.

Imao je Juventus nekoliko prilika za povećanje prednosti (Vidal, Vučinić), možda čak i da reši pitanje ukupnog pobednika, ali desila se kazna u finišu. U 86. minutu Stefano Mauri je izjednačio i dao veliku nadu Laciju da pred svojim navijačima obezbedi plasman u finale.

U drugom polufinalu (sreda) sastaju se Roma i Inter.