Izvor: Blic, 23.Apr.2002, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dokićeva u Beogradu

Dokićeva u Beogradu

TAMPA - Damir Dokić, otac naše najbolje teniserke, izjavio je na internet sajtu 'jelena-online' da je Jelena napustila Tampu i otputovala u Beogradu.

- Jelena obožava Beograd, gde sada traži kuću koju ćemo iznajmiti dok traju turniri u Evropi. Planiramo da se zauvek nastanimo u Beograd, a samo čekamo da naš sin Savo 24. maja završi školu. Tada napuštamo Floridu i selimo se u Jugoslaviju - izjavio je Damir.

Jelena sa javila >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ocu iz Beograda, a Dokići planiraju da u našem glavnom gradu pronađu lokaciju gde će sagraditi kuću sa teniskim terenom. - U Australiji smo imali problema sa novinarima, a Teniski savez nije hteo da zaštiti Jelenu. Vlasti u Jugoslaviji su mojoj kćerci dali diplomatski pasoš i sada može da putuje po čitavom svetu. Od kada smo došli u našu domovinu niko nas nije uznemiravao i mislim da je prava odluka da se preselimo u Jugoslaviju. Ne želim da ispadne da smo imali problema sa australijskim narodom, već samo sa pojedincima. U Jugoslaviji nas svi podržavaju i to je veoma važno za mladu teniserku kao što je Jelena.

Upitan o planovima naše prve teniserke Damir Dokić je odgovorio da je sve usmereno ka Rolan Garosu.

- Sigurno je da su Gren slem turniru u prvom planu, ali pre Pariza Jelena će igrati u Hamburgu, Berlinu, Rimu (brani titulu) i Strazburu. Takođe, planirali smo da pre Vimbldona igramo i na turniru u Istbornu, kako bi se Jelena privikla na travnatu podlogu - zaključio je Damir Dokić. A. P.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.