Devojke obezbedile finale

Izvor: RTS, 18.Jun.2012, 00:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Devojke obezbedile finale

Podmlađena ženska seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je devetu pobedu u 4. Evropskoj ligi 2012. i turnir pre kraja izbroila učešće na Finalnom turniru u Karlovim Varima kao pobednik A grupe. Srbija je večeras u Granoljersu, u 3. kolu trećeg turnira A grupe, savladala Španiju sa 3:1, po setovima 25:18, 25:10, 21:25 i 25:20, posle 97 minuta igre.

Podmlađene seniorke Srbije su tri utakmice pre kraja takmičenja u A grupi i teoretski osvojile prvo mesto i izborile učešće >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << na Finalnom turniru u Karlovim Varima, u Češkoj, od 05. - 07. jula.

U devetoj utakmici, savladana je Španija sa 3:1, u utakmici u kojoj su izabranice Ratka Pavličevića bile superiorne u prvom i naročito u drugom setu. Posle vođstva od 2:0, Španija je kaznila trenutno opuštanje u redovima Srbije i uspela da smanji rezultat, da bi Srbija u četvrtom setu ponovo dominirala za konačnih 3:1 i plasman na Finalni turnir 4. Evropske lige 2012.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.