Benites: Volim Real, ali...

Izvor: B92, 20.Feb.2013, 13:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Benites: Volim Real, ali...

Privremeni trener Čelsija Rafael Benites rekao je da voli Real Madrid, ali da ne razmišlja o poslu u tom klubu.

Španski mediji spekulišu da bi Benites na klupi Reala mogao da zameni sadašnjeg trenera Žozea Morinja.

Benites, koji je osvojio Primeru sa Valensijom i Ligu šampiona sa Liverpulom, rekao je da je koncentrisan na posao u Čelsiju, ali je priznao da voli Real Madrid.

"Na kraju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sezone mi ističe ugovor sa Čelsijem i uradiću sve što mogu da ostvarimo uspeh. Real Madrid ima trenera pod ugovorom i to bi

trebalo da se poštuje. Kao trener, uvek imate klub koji volite
", rekao je Benites španskim medijima.

Benites je već radio u Realu, bio je član stručnog štaba kod trenera Visentea del Boskea, pre nego što je postao prvi trener Valjadolida u sezoni 1995/1996.

"Povezan sam sa navijačima i bili smo u dobrim odnosima. Rođen sam u Madridu, a došao sam u Real kada sam imao 13 godina. Ali, ne želim da ulazim u spekulacije oko trenera tog kluba, jer moje reči ne budu uvek tačno prenesene", dodao je Benites.

Benites je dodao da bi u budućnosti želeo da preuzme selekciju Španije, ali da pre toga mora da ostvari zapažene rezultate.

"Ne isključujem da jednog dana, kada Visente ode, postanem selektor Španije. Ali da bih to postigao moram da nastavim da radim u najboljim svetskim ligama i postižem dobre rezultate", rekao je on.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.