7.000 VIDEO

Izvor: B92, 28.Feb.2021, 23:09

7.000 VIDEO

Fudbaleri Liverpula slavili su na gostovanju Šefild junajtedu 2:0 u utakmici 26. kola Premijer lige.

Tim Jirgena Klopa prekinuo je niz od četiri uzastopna poraza u prvenstvu golovima u drugom poluvremenu.

U prvom su se propisno ispromašivali Roberto Firmino, Mohamed Salah i ostali, odnosno sjajno je branio Aron Ramzdejl.

Sve do trećeg minuta nastavka kada je Džons poslao "raketu" posle jednog odbitka. Nakon toga sve je bilo lakše za "crvene".
Iz rasterećenosti je pao i drugi gol u režiji Firmina.

Sve je sam uradio na malom prostoru, opet je završnica bila loša, ali je Kin Brajan skrenuo loptu u svoj gol.

Aktuelni šampion je tako stigao do svog 7.000 gola u elitnom rangu engleskog fudbala, po čemu je uspešniji od njega samo gradski rival Everton (7.108).

Za izabranike Klopa najbitnije je da su posle mesec dana upisali pobedu u Premijer ligi i drže korak za mestom koje vodi u Ligu šampiona, od kog su na dva boda.