Izvor: RTS, 10.Dec.2023, 18:06

Сити за три минута дошао до преокрета у Лутону, нова "петарда" Фулама

Фудбалери Манчестер ситија савладали су после преокрета екипу Лутона 2:1, у утакмици 16. кола Премијер лиге. Фулам у другој утакмици заредом постигао пет погодака, овога пута против Вест Хема. Евертон са 2:0 савладао екипу Челсија, за "плавце" дебитовао српски голман >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Ђорђе Петровић.
Екипа Манчестер ситија прекинула је низ од четири утакмице без победе у Премијер лиги, пошто је у мечу 16. кола у гостима савладала Лутон 2:1.
"Грађани" су до три бода дошли без повређеног Ерлинга Холанда и после преокрета у другом полувремену.
Домаћин је одиграо борбен меч против шампиона Европе и Енглеске и дошао до вођства у последњим секундама првог полувремена, када је Адебајо искористио центаршут Таунсенда и затресао мрежу Едерсона.
Сити је у наставку извршио велики притисак на гол Каминског и успео да дође до преокрета за само три минута - прво је Бернардо Силва изједначио резултат у 62. минуту, да би коначан тријумф екипи Пепа Гвардиоле донео Џек Грилиш у 65.
"Грађани" су четврти на табели Премијер лиге са 33 бода, четири мање од водећег Ливерпула.
Фулам је и у другом мечу заредом постигао пет голова - после Нотингем фореста настрадао је и Вест Хем.
Хименез, Вилсон и Адарабиојо били су стрелци у првом полувремену, да би у наставку победу лондонског тима потврдили Вилсон и Карлос Винисијус.
Евертон је наставио са добрим резултатима и на свом "Гудисон парку" савладао екипу Челсија 2:0.
За госте је дебитовао српски голман Ђорђе Петровић, који је у игру ушао у 84. минуту уместо повређеног Санчеза.
"Карамеле" су до седме победе у шампионату дошле головима Дукуреа и младог Добина у другом полувремену.
Евертон се, упркос казни од десет бодова, налази ван зоне испадања, на 17. месту.