Izvor: RTS, 04.Dec.2023, 21:10

Студентски центар победио Мегу

Кошаркаши Студентског центра савладали су у Подгорици екипу Меге 89:82 у оквиру 10. кола Аба лиге.
У последњем мечу кола домаћа екипа је захваљујући бољој завршној деоници стигла до победе.
После уједначене прве четвртине која је завршена без >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << победника 17:17, у другој је домаћин бољим процентима шута успео да стигне до 10 поена предности, па је на великој паузи водио 46:36.
Ипак, у трећој четвртини Мега је заиграла чвршће, одговорније пре свега у одбрани па су пред одлучујући период имали и поен предности, али нису успели да истим темпом наставе и у последњем периоду.
Студентски центар одиграо је доста добро одлучујући период и успео да стекне предност којом је ставио тачку на меч.
Најефикаснији у победничком тиму био је Кенан Камењаш са 18 поена, док су Матео Дрежњак и Обри Доукинс убацили по 14.
Код гостију, најефикаснији је био Никола Топић са 20 поена. Никола Ђуришић и Андрија Јелавић су постигли по 14 поена.