Izvor: RTS, 21.Avg.2023, 23:39

Алавес савладао Севиљу, Ваљекано победио Гранаду

Алавес је на свом терену победио Севиљу 4:3, у утакмици другог кола шпанског првенства. Рајо Ваљекано је на гостовању савладао Гранаду 2:0.
Претпоследњи меч другог кола шпанске Примере донео је много узбуђења и голова, а Алавес је на крају био бољи >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << од Севиље која је уписала други пораз ове сезоне.
Домаћин је повео голом Луиса Риохе у седмом минуту, а гостујући тим изједначио је аутоголом Абдела Абкара у 15.
Севиља је повела голом Ерика Ламеле у 41. минуту, а три минута касније изједначио је Рубен Дуарте.
Победу Алавесу донео је Кике Гарсија са два поготка, у 54. и 59. минуту. Коначан резултат поставио је Рафа Мир у седмом минуту надокнаде времена.
Рајо Ваљекано је на гостовању савладао Гранаду 2:0. Стелци су били Алваро Гарсија у 75. и четири минута касније Пате Исмаела Сис. Ваљекано је убележио други тријумф ове сезоне.