Izvor: RTS, 14.Jul.2023, 23:17

Филип Граовац освојио злато, Александар Радишић бронзу на Светском првенству у параатлетици

Српски такмичар Филип Граовац освојио је златну медаљу у дисциплини бацање чуња (Ф51) на Светском првенству у параатлетици, док је Александар Радишић на истом такмичењу освојио бронзу, саопштио је Параолимпијски комитет Србије.
Хитац од 32.72 метра >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << довео је Граовца на највише постоље, док у истој дисциплини икатегорији треће место и бронзану медаљу освојио Александар Радишић.
Сашка Соколов освојила је пре два дана сребрну медаљу у бацању копља (Ф47), док је јуче Немања Матијашевић освојио је бронзану медаљу у дисциплини скок у даљ (Т47).
На Светском првенству у параатлетици учествује шест српских репрезентативаца.