Izvor: RTS, 19.Jun.2023, 23:10

Енглези декласирали Македонце, Мбапе са беле тачке сломио Грке

Репрезентација Енглеске савладала Северну Македонију са 7:0 у мечу четвртог кола Групе Ц квалификација за Европско првенство. У Групи Б, Француска минималним резултатом победила Грчку – 1:0. Румунија у надокнади времена извукла бод против Швајцарске у Групи Д. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Енглеска је остварила и четврту победу у квалификацијама. До врха је напуњена мрежа Северне Македоније. Домаћин са максималним бројем бодова завршио први круг такмичења.
Кејн је довео Енглеску у вођство у 29. минуту. Десет минута касније предност домаћина увећао је Сака. До одласка на одмор Рашворд је повисио на 3:0 у 45.
У другом полувремену још четири гола домаћина. Сака је у 47, и 51. минуту стигао до хет-трика на овом сусрету.
Шести гол за Енглезе постигао је Филипс у 64. Коначан резултат, својим другим голом на мечу, поставио је Кејн у 73. минуту.
Француска је на свом терену успела да сломи отпор Грчке, стрелац јединог гола био је Мбапе са беле тачке у 55. минуту сусрета. Грчка је од 70. играла са играчем мање, Мавропанос је зарадио директан црвени картон.
У групи Д, Швајцарска и Румунија су одиграле нерешено 2:2. Домаћин је имао два гола предности на полувремену, али су Румуни успели да у самом финишу стигну до изједначења.
Швајцарска је повела преко Амдунија у 28. минуту. На 2:0 повисио је исти играч у 41. Предност домаћина смањио је Михаила у 89. Бод Румунима донео је својим другим голом Михаила у другој минуту надокнаде времена.