Izvor: RTS, 13.Maj.2023, 20:48

Дерби две Борусије - Дортмунд декласирао Менхегладбах

Фудбалери Борусије из Дортмунда су са 5:2 победили имењака из Менхенгладбаха у утакмици 32. кола Бундеслиге.
Надмоћно издање домаћина на свом терену у Дортмунду. Чак четири гола постигли су у првом полувремену.
Донјел Мален је начео мрежу Менхенгладбаха >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << у петом минуту. На то су се надовезали Џуд Белингам из пенала у 18. минуту, па Себастијан Алер погоцима у 20. и 32. минуту. Најбоља Алерова партија од повратка на терен после операције тумора тестиса.
Друго полувреме било је рутина. У стрелце за госте су се уписали Рами Бенсебаини и Ларс Штиндл. Коначан резултат поставио је Ђовани Рејна у четвртом минуту судијске надокнаде.
Дортмунд са 67 бодова каска за Бајерном тек један бод. Менхенгладбах је на 11. месту са 39 бодова.
У наредном колу Дортмунд гостује код Аугсбурга, док Менхенгладбах иде пред ноге Бајер Леверкузену.