Izvor: RTS, 05.Maj.2023, 23:30

Келн бољи од Леверкузена, Шалке надиграо Мајнц

Фудбалери Келна савладали су као гости Бајер из Леверкузена са 2:1. Шалке такође као гост надиграо Мајнц са 3:2, у мечевима 31. кола Бундеслиге.
Келн је са нова три бода избио на 10. позицију на табели, док се Леверкузен киксом на домаћем терену удаљио >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << од борбе за Лигу Европе.
Селке је довео госте у вођство у 14. минуту. Изјендачење Леверкузену донео је Адили у 28. Коначан резултат поставио је Селке својим другим голом на мечу у 36. минуту.
Шалке је савладао Мајнц са 3:2 и освојио важна три бода у борби за опстакак. Тренутно је ван опасне зоне и заузима 14. место на табели, али је још увек далеко од сигурног опстанка.
Шалке је повео голом Бултера у 28. минуту. Изједначио је Бареиро у 53. Седам минута касније Краус постиже погодак и враћа предност Шалкеу. За ново изједначење побринуо се Мартин у 70. Коначних 3:2 за госте поставио је Бутлер са беле тачке у 12. минути надокнаде времена.