Izvor: RTS, 30.Apr.2023, 23:10

Атлетико држи корак за Реалом, убедљиво савладан Ваљадолид

Фудбалери Атлетика из Мадрида савладали су, као гости, Ваљадолид са 5:2 (3:1) у мечу 32. кола Ла Лиге.
Атлетико је са нова три бода сакупио укупно 66 и налази се на трећем месту на табели са два бода мање од другопласираног градског ривала Реала. Ваљадолид >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << је остао на 35 бодова и 15. позицији.
Атлетико је био силовит у првом полувремену. Повео је у 20. минуту преко Молине. На 2:0 повисио је Хименез четири минута касније. У 38. минуту на семафору је стајало 0:3, погодио је Мората, а Гризман је убележио другу асистенцију.
До одласка на одмор домаћин је успео да смањи предност ривала. У 42. минуту сигуран са беле тачке био је Ларин.
Ескудеро је у 74. минуту постигао гол за 3:2 и тако учинио финиш меча неизвеснијим.
Међутим, Атлетико није дозволио изненађење. Фернандез је неспретно реаговао и  у 86. минуту погодио своју мрежу. Коначних 5:2 за госте поставио је Депај у трећој минути надокнаде времена.