Izvor: RTS, 29.Apr.2023, 18:25

Брајтонов плес са "вуковима", голеада у малом лондонском дербију

Фудбалери Брајтона убедљиво су на свом терену савладали екипу Вулвса 6:0, чиме су "галебови" наставили поход ка еврокуповима. Кристал Палас у прелепој утакмици бољи од Вест Хема 4:3, Брентфорд у финишу украо победу Форесту.
Фантастично игра Брајтон >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << овог пролећа, а сву силину "галебова" у 34. колу Премијер лиге осетила је екипа Вулвса - 6:0.
Већ у првом полувремену утакмице на "Амекс" стадиону виђена су четири поготка, па је јасно било да "вукове" очекује права резултатска катастрофа.
Већ у 6. минуту Ундав почео серију, Гроз у 13. и 26. минуту два пута затресао мрежу гостију, да би Велбек у 39. окончао изванредно прво полувреме екипе Роберта Де Зербија.
Велбек је свој други гол на мечу постигао у 48. минуту, да би Ундав у 66. прелепим лоб ударцем поставио коначан резултат.
Брајтон је осми на табели и сасвим је близу екипа које се боре за пласман у еврокупове наредне сезоне.
У малом лондонском дербију Кристал Палас је наставио са одличним резултатим откако је екипу преузео Рој Хоџсон и савладао Вест Хем 4:3.
Гости су повели креко Соучека, али су "орлови" преокренули головима Ајуа, Захе и Шлупа. Коначан резултат првог дела поставио је Антонио.
Езе је са беле тачке донео два гола предности домаћој екипи, "чекићари" су до краја успели само да смање на 4:3, још једним поготком Чеха Соучека.
Брентфорд је губио од Фореста, али је у финишу меча преко Тонија и Дасилве дошао до преокрета и три бода.