Izvor: RTS, 22.Apr.2023, 18:40

Ливерпул тешком муком савладао "шумаре", борба за опстанак све неизвеснија

Фудбалери Ливерпула савладали су Нотингем форест 3:2 у утакмици 32. кола Премијер лиге. Борба за опстанак у енглеској елити све је занимљивија - Лестер побегао из зоне испадања победом над Вулвсима 2:1, Кристал Палас и Евертон одиграли без голова. У дербију средине >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << табеле, Брентфорд и Астон Вила одиграли 1:1, Фулам бољи од Лидса 2:1.
Најатрактивнији меч 32. кола Премијер лиге одиграли су Ливепрул и Нотингем форест, а на крају су "црвени" тријумфовали 3:2.
У првом полувремену није било голова на "Енфилду", али је у наставку виђена права голеада.
У другом минуту другог полувремена Диого Жота је донео предност екипи Јиргена Клопа, да би само четити минута касније изједначио Нико Вилијамс – фудбалер Ливепрула на позајмици у Форесту.
Поново је Жота био стрелац за Ливепрул, али су гости поново изједначили преко Гибс-Вајта.
Коначан резултат на мечу поставио је Мухамед Салах у 70. минуту.
У утакмици између Паласа и Евертона није било голова, док је реми виђен и у дуелу Брентфорда и  Астон Виле - 1:1.
Лестер је са 2:1 савладао екипу Вулвса после преокрета и тако побегао из опасне зоне. Куња је донео предност гостима, преокрет комплетирали Ихеначо са беле тачке и Кастањ у завршници меча.