Izvor: RTS, 09.Apr.2023, 19:36

Одличан дерби на "Енфилду", Ливерпул зауставио Арсеналову серију

Фудбалери Ливерпула и Арсенала одиграли су 2:2 у дерби мечу 30. кола Премијер лиге. Гости имали два гола предности, "црвени" дошли до бода голом Фирмина у 87. минуту. "Тобџије" сада имају 6 бодова више и утакмицу више у односу на Манчестер сити.
Одличан >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << дерби, пун темпа и прилика на обе стране одиграли су Ливерпул и Арсенал, а на крају победника није било - 2:2.
Гости су били бољи ривал у првом полувремену, када су и стекли два гола предности, да би "црвени" у наставку доминирали и на крају заслужено дошли до једног бода.
Арсенал је био у серији од седам победа у Премијер лиги пред дуел на "Енфилду" и меч су почели на најбољи могући начин - Мартинели је већ у 8. минуту искористио добар напад свог тима, али и грешку Ван Дајка и донео предност "тобџијама".
Двадесет минута касније Мартинели се нашао у улози асистента, одлично је центрирао на главу Габријела Жезуса којем није било тешко да савлада Алисона.
Наду да може до позитивног резултата Ливерпулу је улио Салах у финишу првог дела.
Ливерпул је дмонирао у наставку утакмице, а прилику за изједначење промашио је управо Салах, пошто је у 52. минуту промашио пенал.
Ипак, екипа Јиргена Клопа успела је да дође до бода у 87. минуту - Александер-Арнолд је прошао по десној страни, центрирао за Фирмина, који главом тресе мрежу Арсенала.
Могао је домаћин и до сва три бода, али је голман Рамсдејл у неколико наврата изврсно интервенисао и сачувао бод својој екипи.
Арсенал сада има 6 бодова више од Манчестер ситија, али и утакмицу више, па је извесно да нас до краја такмичења у Премијер лиги очекује велика борба за трофеј две водеће екипе.
У првој утакмици данашњег програма, Кристал Палас је као гост савладао екипу Лидса 5:1.