Izvor: RTS, 02.Apr.2023, 20:17

Рома након Муриљовог црвеног картона сломила отпор Сампдорије

Фудбалери Роме на домаћем терену убедљиво су савладали екипу Сампдорије резултатом 3:0 у мечу 28. кола италијанске Серије А.
Рома је уписала јако битну победу којом се попела на 4. место лиге које је води у Лигу шампиона.
Домаћин је био доминантан >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << током читавог меча, али су до поготка успели да дођу тек у другом полувремену.
Екипа коју са клупе води Дејан Станковић прва је могла да поведе у 27. минуту када је из слободњака Маноло Габиадини шутирао, али је Патрисио парадом одбранио тај покушај.
Од ове прилике за Сампдорију, Рома је нападала у неколико наврата, али је Раваљиа успео да сачува своју мрежу, до полувремена резултат је био непромењен.
Преломни моменат догодио се у 52. минуту када је Хеисон Муриљо, штопер Сампдорије добио други жути картон након чега је напустио игру.
Само пет минута касније после црвеног картона Вајналдум је на асистенцију Немање Матића донео предност Роми, напади "вучице" исплатили су се поново у 88. минуту када је Дибала са беле тачке повисио на 2:0, да би коначан резултат на мечу поставио Ел Шарави у 94. минуту.