Izvor: RTS, 12.Mar.2023, 21:28

Тријумф Партизана у Лучанима за излазак из резултатске кризе

Фудбалери Партизана тријумфовали су на гостовању у Лучанима над екипом Младости 3:0 у оквиру 26. кола Суперлиге Србије.
Након четири меча без победе у свим такмичењима, Партизан је рутински савладао Младост у Лучанима.

Црно-бели су уписали >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << и први тријумф од како је тим преузео Игор Дуљај.
Меч у Лучанима у првом полувремену није био атрактиван, те је завршен без голова.
Најбољу прилику у првом делу игре имао је Андрија Павловић у 39. минуту, на додавање Kолорада. Нападач црно-белих је изашао пред голмана Младости Савића, али је шутирао право у њега.
Очекивало се од гостујућих фудбалера да нападају од првог минута игре, међутим пресинг на задњу линију Младости је изостао.
У наставку меча Партизан је заиграо офанзивније, што је уродило плодом у 52. минуту игре. Стрелац водећег гола за црно-беле био је Светозар Марковић.
Након центаршута Менига, Павловић је главом проследио лопту, а Марковић из другог покушаја затресао мрежу Младости.
Kвинси Мениг је у 78. минуту повећао предност гостију на додавање Дијабатеа.
Чинило се да ће Партизан тријумфовати резултатом 2:0, међутим Натхо је поставио коначан резултат на утакмици.
Млади Јовић је одузео лопту Жунићу и асистирао стрелцу последњег гола на мечу.
Партизан је стигао до 16. победе у овој сезони и налази се на другом месту Суперлиге Србије.
 У наредном колу београдски клуб дочекује Радник, док Младост гостује у Бачкој Тополи екипи ТСЦ-а.