Izvor: RTS, 10.Mar.2023, 00:33

Костић асистент у победи Јувентуса, Јунајтед убедљив против Бетиса

Фудбалери Јувентуса савладали су Фрајбург 1:0 у првом мечу осмине финала Лиге Европе, а асистент код гола био је Филип Костић. Јунајтед у другом полувремену сломио отпор Бетиса (4:1), Севиља са 2:0 савладала Фенербахче. Шахтјор и Фејенорд играли без победника 1:1, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Иако игра сезону за заборав, Јувентус добро гура у Лиги Европе - Стара дама савладала је Фрајбург 1:0 у првом мечу осмине финала.
Једини гол за екипу из Торина био је Анхел Ди Марија у 53. минуту, док је асистент код поготка био српски репрезентативац Филип Костић.
Убедљив тријумф остварила је екипа Манчестер јунајтеда која је на "Олд Трафорда" славила против Бетиса 4:1.
Рашфорд је донео рано вођство домаћину, да би до полувремена изједначио Ајозе Перез.
Ипак у наставку су "ђаволи" стекли три гола залихе пред реванш у Шпанији, а стрелци су били Ентони, Фернандес и Вегхорст.
Севиља је рутински савладала екипу Фенербахчеа са 2:0, а оба гол апостигнута су у другом полувремену.
Стрелци за тим из Андалузије били су Жордан у 56. и Ламела у 85. минуту утакмице.
Шахтјор и Фејенорд одиграли су без победника 1:1, а голове су у наставку меча постигли Ракитски за домаћу и Булуаде за гостујућу екипу.
Реванш мечеви на програму су за седам дана.