Izvor: RTS, 03.Mar.2024, 20:02

Сити после преокрета бољи од Јунајтеда

Манчестерски дерби у оквиру 27. кола Премијер лиге после преокрета припао је екипи Ситија резултатом 3:1.
Јунајтед и Сити одиграли су занимљив и ефикасан меч у Манчестерском дербију. Јунајтед је повео већ у 8. минуту поготком Рашфорда који је уједно >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << и један од најлепших голова у сезони.
Сити је од тог тренутка имао порпуну доминацију, а у финишу првог дела утакмице, Ерлинг Холанд промашио је празан гол са два метра.
Сити је контролисао игру и у другом полувремену. До поравнања стигли су већ у 56. минуту поготком Фодена после асистенције Родрија.
Исти фудбалер потпуни преокрет донео је у 80. минуту на асистенцију Алвареза, да би коначних 3:1 поставио Холанд у првом минуту надокнаде.