Izvor: RTS, 25.Feb.2024, 21:45

Спартак одолео Војводини на "Карађорђу", Нови Пазар лоше прошао у Крушевцу

Екипе Војводине и Спартака из Суботице одиграли су 0:0 на "Карађорђу" у мечу 22. кола Суперлиге Србије. У претходном термину Напредак је на свом терену победио Нови Пазар са 3:1.
Упркос поседу лопте од 71 посто и чак 19 шутева на гол, наспрам тек два ривала, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Војводина није успела да затресе мрежу Суботичана у војвођанском дербију.
Врхунац је била пропуштена колосална прилика деветнаестогодишњег Михаила Ивановића у последњем нападу на утакмици. Играч Војводине је са раздаљине од једног метра шутнуо лопту нешто ниже тако да је голман Вулић испруженом ногом успео да је спречи да пређе преко гол-црте. Лопта је већ била виђена у мрежи.
Епилог је тај да је Војводина наставила наизменичан низ пораза и ремија у претходна четири кола и седма је са 30 бодова. Спартак је на 11. месту са 27 бодова.
Напредак у првом полувремену "завршио посао" Судећи по стању на табели и именима појединаца, Нови Пазар је био фаворит против Напретка. Крушевљани су на старту наметнули ауторитет на свом терену.
Сва четири гола виђена су у првом полувремену. Прва три дело су домаћина. Огњен Мршић је у 17. минуту довео Напредак у предност. Дуплирао је Андрија Мајдевац у 35. минуту из пенала, а четири минута касније је Небојша Бастајић поставио великих и испоставиће се ненадокнадивих 3:0 за Напредак.
На 3:1 је смањио Адем Љајић у 45+5. минуту са "беле тачке". У наставку игре Нови Пазар није успео да се приближи ривалу.
Пазарци настављају са кризом резултата, јер им је ово трећи пораз у претходна четири кола, укључујући један реми. После победе Радничког 1923 над Јавором су пали на шесто место са 30 бодова. Следећи ривал им је Младост из Лучана.
Напредак је на 10 месту са 28 бодова, а у наредном колу гостују код Чукаричког.