Izvor: RTS, 10.Feb.2024, 19:32

Звезда победом против Вождовца започела други део сезоне

Фудбалери Црвене звезде победили су на домаћем терену екипу Вождовца 2:1 у утакмици 20. кола Суперлиге Србије.
Црвено-бели су са "змајевима" одиграли динамичну утакмицу на највећем стадиону у Србији.
На самом почетку меча, у првих пет минута Вождовац >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << је високим пресингом правио велике проблеме домаћој екипи која није могла да покрене нападе, али је Звезда после неколико минута збуњености успела да стекне сигурност у игри.
Тим Владана Милојевића је у 9. минуту повео преко Милана Родића који је унутар шеснаестерца дочекао одбитак и оштру лопту по земљи послао у мрежу гостију.
Само седам минута касније, Звезда је дуплирала предност преко Питера Олајинке који је са пет метара од гола шутирао, а лопта је после одбитка од једног фудбалера Вождовца довољно променила правац да Катић буде немоћан.
До полувремена није било већих узбуђења, па је резултат остао непромењен.
Иако је Звезда у другом полувремену имала више лопте у својим ногама, Вождовац је имао опасније шансе испред гола домаћина.
Нешковић је искористио лоше постављање одбрамбених фудбалера, па је у 86. минуту смањио заостатак своје екипе и поставио коначних 2:1.