Izvor: RTS, 10.Feb.2024, 07:12

Филаделфија немоћна без Ембида, Богдановић двоцифрен у победи Атланте

Кошаркаши Атланте хокс победили су Филаделфију 127:121. Српски кошаркаш Богдан Богдановић уписао је 13 поена, три асистеније и три скока у победничком тиму.
Филаделфија је изгубила осам од последњих девет утакмица у низу.  У тиму Севентисиксерса није >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << било Џоела Ембида који је оперисао менискус.

Атланту је до победе предводио Треј Јанг са 37 поена. Капитен српске репрезентације Богдан Богдановић је на паркету провео 34 минута и за то време постигао је 13 поена, три асистенције и исти број скокова. Оњеке Оконгву додао је 21 поен, а Садик Беј је имао 16 поена и 11 скокова.
Јанг је у последњој четвртини постигао 13 поена, поред тога завршио је меч са 12 асистенција и 77. пут у каријери је постигао 30 или више поена и 10 или више скокова на утакмици.
Кели Оубре је постигао 28 поена, а Тобајас Харис 21 за Филаделфију.
Хокси су постигли 73 поена у првом полувремену и направили предност од 17 поена разлике пре паузе - 73:56.
Поред Ембида, Сиксерси су били без Ол-стар бека Тајриса Максија, Ника Батума, Де'Ентонија Мелтона и Роберта Ковингтона.
У наредном колу Атланта ће гостовати у Хјустону код Рокетса, а Филаделфија дочекује Вашингтон визардсе.
У осталим утакмицама Бостон је био бољи од Вашингтона 133:129, Торонто српског тренера Дарка Рајаковића је победио Хјустон 107:104, а Милвоки је рутински савладао Шарлот 120:84.