Izvor: RTS, 05.Feb.2024, 00:17

"Мадрилењо" без победника – Љоренте у последњем минуту донео Атлетику поравнање

Фудбалери Реал Мадрида ремизирали су са Атлетиком 1:1 у утакмици 23. кола шпанске Примере.
Реал Мадрид остаје лидер на табели Ла Лиге, али није успео да се одлепи од Ђироне која сада заостаје два бода.
"Краљевски клуб" поново је ремизирао са градским >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ривалом у "Мадрилењо" дербију.
Реал је добро ушао у меч. У првих пола сата контролисали су игру и претили Атлетику константно. Игра домаће екипе исплатила се у 20. минуту када је Брахим Диаз који је добио прилику у стартној постави испред Винисијуса Јуниора затресао мрежу Јана Облака.
До полувремена није било промене резултата, али је Атлетико успео да се ослободи притиска.
Екипа Дијега Симеонеа боље је ушла у друго полувреме. Стефан Савић је већ у 48. минуту затресао мрежу Лунина, али је гол поништен због прекршаја након интервенције из ВАР собе.
Атлетико се није предавао, а онда је Љоренте у трећем минуту судијске надокнаде на асистенцију Мемфиса Депаја поравнао на 1:1 и поставио коначни резултат на мечу.
У осталим мечевима Бетис и Хетафе ремизирали су 1:1, а Виљареал и Кадиз 0:0. Селта Виго у гостима надиграла је Осасуну 3:0.