Izvor: RTS, 04.Feb.2024, 23:47

Интеру припао дуел за прво место против Јувентуса

Фудбалери Интера надиграли су у 23. колу Јувентус у дуелу за прву позицију Серије А. Аталанта је убедљиво победила Лацио 3:1.
Интер је показао потпуну доминацију против ривала пре свега у првом полувремену. Тим Симонеа Инзагија нападао је гол Војћеха >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Шченсног, али без конкретне претње.
Предност, а и победу неро-азурима донео је Федерико Гати у 37. минуту аутоголом после неспретне реакције два метра испред свог гола.
Јувентус је у другом полувремену изашао офанзивније, покушавали су да прете ривалу, пре свега продорима по боку, али без конкретне претње по гол Јана Сомера.
Интер је овом победом успео да задржи прво место на табели Серије А, и сада са утакмицом мање има четири бода више од другопласираног Јувентуса.
Аталанта остаје у трци за Лигу шампиона Аталанта је на домаћем терену била боља од Лација са 3:1. Голове за домаћина постигли су Пашалић у 16. и Де Кетелар у 43. минуту са беле тачке.
Исти фудбалер триплирао је предност Аталанте у 76. минуту, да би коначних 3:1 поставио Имобиле такође са беле тачке у 84.