Zaev: Očekujemo datum pregovora u junu

Izvor: RTS, 02.Mar.2018, 10:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zaev: Očekujemo datum pregovora u junu

Makedonija ima šansu i očekuje da će u aprilu dobiti jasnu preporuku a u junu i datum za otpočinjanje pristupnih pregovora o članstvu u EU, izjavio je makedonski premijer Zoran Zaev.
Zoran Zaev je o očekivanjima govorio nakon sastanka šefova vlada zapadnobalkanskih zemalja sa predsednikom Evropske komisije Žan Klod Junkerom, visokom predstavnicom za spoljnu politiku i bezbednost Federikom Mogerini >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i komesarom za susedsku politiku i proširenje Johanesom Hanom u Sofiji.

Zaev je dodao da je na sastanku u četvrtak iskazana ozbiljna perspektiva Zapadnog Balkana za prijem u EU.
Naveo je da je upućena i poruka da "implementacija reformi treba da u tom procesu bude ideja vodilja".
Domaćin sastanka bio je bugarski premijer Bojko Borisov, javila je MIA.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.