Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Apr.2010, 17:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Војвођани у Унији региона
НОВИ САД - Председник Војвођанске партије Александар Оџић најавио је данас да ће се та странка придружити унији националних, регионалних и локалних странака, група грађана и појединаца, чија је оснивачка скупштина заказана за 16. мај.
Оџић је на конвенцији Војвођанске >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << партије рекао да ће та странка свим својим капацитетима подржати унију локалних и регионалних партија и дати пун допринос децентрализацији и регионализацији државе, наводи се у саопштењу.
Политички директор Г17 Плус Владимир Илић изјавио је да је суштина формирања уније странака региона да се "њихов глас боље чује у Београду".
"Нису најважније, иако свакако јесу важне, велике националне теме, попут Европске уније и Косова, већ постоје и неки други проблеми, проблеми грађана, попут сигурног посла, једнаких услова за лечење и образовање, очувања животне средине и безбедност", оценио је Илић.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...















