Izvor: Akter, 13.Avg.2015, 19:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tenkisti Srbije u finalu
Tenkisti Vojske Srbije plasirali su se u finale Tenkovskog biatlona na Međunarodnim vojnim igarama u Rusiji, saopštilo je Ministarstvo odbrane
Tenkisti Vojske Srbije plasirali su se danas, na poligonu Alabino u Rusiji, u finale Tenkovskog biatlona pokazavši tako da imaju kvalitet ravan najboljim i najbrojnim vojskama sveta.
U subotu, na startu finala najatraktivnijeg takmičenja na Međunarodnim >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << vojnim igrama – Tenkovskog biatlona, pored tenka sa zastavom Srbije naći će se tenkovi Rusije, Kine i Kazahstana.
Takmičenje su danas završile ekipe Indije, Kirgistana, Tadžikistana i prošlogodišnjeg vicešampiona Jermenije.
U dve izjednačene i vrlo neizvesne trke, reprezentacije osam polufinalista pokazali su izuzetnu veštinu vožnje tenkova, savladavanja protivtenkovkih prepreka i rešavanja vatrenih zadataka.
U odnosu na fazu individualnih trka, kada se svaka posada takmičila na sopstvenom tenku, u polufinalu je vožena štafeta, što znači da su se posade smenjivale na jednom borbenom vozilu.
Obučenost nišandžija je, ovoga puta, imala mnogo više uticaja na ishod trke budući da su timovi za svaki promašaj iz topa ili spregnutog mitraljeza morali da voze takozvane kaznene krugove.
Finalu Tenkovskog biatlona i ceremoniji zatvaranja međunarodnih vojnih igara 2015. prisustvovaće delegacija Srbije koju će predvoditi ministar odbrane Bratislav Gašić.







