Mislio sam da sam mrtav

Izvor: Kurir, 27.Jul.2012, 07:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mislio sam da sam mrtav

Na suđenju za ubistvo policajca svedočio ranjeni Bojan Gajić

BEOGRAD - Kao na filmu!

- Bilo je kao u košmaru! Policajac Slobodan Cvetić utrčao je u banku, a ja za njim. Pokušao sam da pomognem čuvaru koji se rvao s pljačkašem oko pištolja i tada sam čuo dva pucnja. Znao sam da je pucano na policajce. Kada sam čuo treći pucanj, osetio sam bol.

Ovim rečima je juče u Višem sudu Bojan Gajić opisao dramu u filijali Komercijalne >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << banke na Karaburmi, gde je 20. oktobra prošle godine ubijen policajac Slobodan Cvetić. Pljačkaši su ranili i policajca Milorada Filipovića, a za napad su optuženi Igor Kahvedžić i Borislav Delić.

- Kad me je metak pogodio, prvo sam pao na kolena. Video sam svoj odraz u ogledalu i zapitao se: „Bože, da li sam živ ili mrtav?“ Kad sam se osvestio, video sam razbojnika kako mi prilazi s pištoljem. Pomislio sam: „Gotovo je, mrtav sam“, a onda se čulo „klik“! Oteo sam mu oružje i udario ga nekoliko puta, ali Cvetić je tad već bio mrtav - rekao je Gajić.

(J. S.)

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.