Izvor: B92, 08.Feb.2013, 15:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Deca hakeri kradu identitete
Maloletnici koji imaju svega 11 godina su postali tvorci štetnih programa koji im omogućavaju da upadaju i prave štetu na igračkim sajtovima i društvenim mrežama, saopštili su ekperti iz kompanije AVG.
straživači u kompaniji su uspeli da iz jednog takvog hakerskog koda dođu do podataka uz pomoću koga su uspeli da identifikuju tvorca, koji je bio maloletnik iz Kanade.
"S obzirom da sve više škola u svoj nastavni program uključuje i programiranje u nižim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << razredima, pre nego što deca shvate šta rade i kakve posledice to može da ima, ovakve stvari će se ubuduće dešavati još češće", rekli su iz AVG-a.
Štetni programi koje su AVG-u pronašli uglavnom su imali slične karakteristike, korišćeni su osnovni programski jezici poput Visual Basica i C#, a osim slovnih grešaka koje su deca pravila pri programiranju, uočena je klasična greška koju profesionalni haker nikada ne bi napravio: otkrivanje originalnog izvora koda.
Foto: photostock / freedigitalphots









