Autor: KGBlog, 12.Jan.2009, 13:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Počeli dani prosvetnih radnika
U organizaciji grada Kragujevca, a u saradnji sa Školskom upravom i Mašinskim fakultetom, u Kragujevcu su u subotu počeli januarski dani prosvetnih radnika. U periodu od sedam dana, na Mašinskom fakultetu u Kragujevcu biće organizovani stručni seminari za nastavnike i profesore osnovnih i srednjih škola, učitelje, stručne saradnike i asistente u nastavi.
"Januarski prosvetni dani prvi put se organizuju u Kragujevcu. S obzirom na to da je za kvalitet rada u prosveti, jako važno da se prosvetni radnici stalno usavršavaju, prema rečima Dragoslava Miloševića člana Gradskog veća za obrazovanje, kulturu i informisanje, ovog puta pripremljeno je sedam seminara. Raduje nas činjenica da se za učešće prijavilo preko 250 učesnika, jer je ovo dobra prilika da pokrenu nov način razmišljanja i razmene iskustva".
Prvi seminar bio je posvećen "Komunikacijskim veštinama" i zbog velikog intersovanja organizovan je u dve grupe. Stručnjaci sa beogradskog Univerziteta za pedagoška istraživanja održali su seminar na temu "Nastavnik kao kreator klime u odeljenju" na kome je bilo reči kako unaprediti nastavu i odnos nastavnika i učenika.
Na današnjem seminaru koji je posvećen asistentima u nastavi, tema je bila "Otvoreni put - razgovor o školi, a u četvrtak 15. januara direktorima osnovnih i srednjih škola o "Rukovođenju školom" govoriće Branislav Jovanović.
www.kragujevac.rs







