Izvor: Kurir, 05.Avg.2010, 20:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
VLASNICI KLADIONICA UZVRAĆAJU UDARAC
BEOGRAD - Udruženje priređivača igara na sreću saopštilo je danas da bi povećanje udaljenosti kladionica od škola sa 150 na 200 metara dovelo do zatvaranje 300 legalnih objekata za igre na sreću sa 4.000 radnih mesta.
Kako se navodi u saopštenju, time bi budžet Srbije direktno izgubio više od četiri miliona evra prihoda godišnje.
Povećanjem udaljenosti, ocenilo je Udruženje, neće se smanjiti ulazak maloletnika u kladionice, već bi mogao da se poveća problem >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << maloletničkog kockanja zbog bujanja ilegalnog tržišta igara na sreću.
Prema novom predlogu Zakona o igrama na sreću, koji se nalazi u Skupštini Srbije, predviđeno je da objekti u kojim se priređuju igre na sreću moraju da budu najmanje 200 metara udaljeni od osnovnih i srednjih škola.








