HEROJ IZ PLAMENA

Izvor: Kurir, 08.Nov.2011, 10:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

HEROJ IZ PLAMENA

Ni sam ne znam koliko sam ljudi spasao, kaže vatrogasac Jugoslav Mladenović

BEOGRAD - Heroj!

- Odmalena sam sanjao o tome da budem vatrogasac, kao moj otac. Sećam se kako je brata i mene vodio u stanicu. Sad smo obojica vatrogasci! Ponosan sam što spasavam ljudske živote i voleo bih da jedan od dvojice mojih sinova nastavi mojim putem.

Ovo je za Kurir ispričao Jugoslav Mladenović (46), komandir voda Vatrogasne brigade Beograd, koji je juče, povodom >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Dana vatrogasaca, dobio nagradu Sektora za vanredne situacije MUP Srbije.

- Ne pamtim koliko sam života spasao tokom 25 godina karijere. Ne znam ni koliko sam požara ugasio, ali se sećam najpotresnije intervencije. Bilo je to vađenje tela 16 stradalih radnika RTS tokom NATO bombardovanja. Jedva smo ih izvadili, pamtiću to dok sam živ - ispričao je Jugoslav Mladenović.

Na svečanosti u Skupštini grada prigodne plakete uručene su Aleksandru Antiću, predsedniku Skupštine Beograda, i Predragu Mariću, načelniku Sektora za vanredne situacije MUP Srbije, kao i još četvorici vatrogasaca iz Kraljeva, Kruševca, Prijepolja i Bora.

(NA. S.)

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.