Izvor: NoviMagazin.rs, 02.Okt.2016, 16:28 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Salak: Vučiću odgovara što u Srbiji ima milion i po nezaposlenih
Potpredsednik Demokratske stranke (DS) Igor Salak optužio je danas predsednika Vlade Srbije Aleksandra Vučića da namerno ne želi da menja veoma lošu ekonomsku situaciju u Srbiji, jer je upravo on najveći dobitnik rekordne nezaposlenosti u zemlji.
"Vučić će vladati dokle god ima milion i po nezaposlenih i više od pola miliona članova Srpske napredne stranke (SNS), koji su dobili državne >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << poslove ili čekaju u redu za njih. I koji idu okolo kod članova porodice, komšija i rođaka, i mole ih da glasaju za SNS kako ne bi izgubili te svoje nade i privilegije. Dakle, trajaće do momenta kada se taj neodrživi sistem ne raspadne i polovina od te polumilionske armije shvati da nema ništa od zaludnog nadanja", rekao je Salak agenciji Beta.
Dodao je da će građani Srbije zbog toga i dalje biti osuđeni na "demagoške priče o boljem životu na dnevniku, između špansko-turskih ljubavnih tragedija i rijaliti programa".
"Dakle, kao stari politički vuk i kao najveći benefitar nezaposlenosti stanovništva, ne verujem da će Vučić tu nešto menjati", ocenio je Salak.
Prema njegovim rečima, ključni problemi u Srbiji su nestajanje stanovništva, najviša stopa nezaposlenosti u Evropi, beg mladih i školovanih u inostranstvo, neulaganje u nauku, kulturu i obrazovanje.
Salak, koji je za potpredsednika izabran na nedavnim izborima u DS-u, rekao je da novo predsedništvo te stranke "predstavlja tim, u kojem se tačno zna ko šta radi i za šta je zadužen".
"Nema improvizacije. Imamo plan i cilj za svaku oblast koja je od značaja za jačanje građanskog društva u Srbiji", kazao je Salak i rekao da se za predsednikom DS-a Draganom Šutanovcem pre izbora "vrlo površno" poznavao, ali da je ubeđen da će novi lider uspeti da konsoliduje stranku, jer je "hrabar i vredan" čovek.
"Ja sam potpuno ubeđen sa će Dragan Šutanovac ne samo konsolidovati DS, nego je i postaviti na realnih 12-15 odsto podrške u društvu. A to je već dovoljna snaga koja može da menja stvari. Podsetiću vas da smo ranije sa Đinđićem u jednom momentu imali samo jedan odsto podrške, ali smo imali ideju šta da radimo", rekao je Salak.
Dodao je da u predstojećem periodu očekuje "samo izazove i probleme", jer stranka ima lošu startnu poziciju, dugovanja i kredite.
"Sa lošom startnom pozicijom, strankom u minusima, kreditima i dugovima, dovesti stanje na nulu, biće uspeh. A nepravedna stigmatizacija svih naših članova je prosto u domenu sociopatologije", ocenio je Igor Salak.
Prema njegovim rečima, protekli izbori u DS-u izazvali su "ogromno interesovanje javnosti", jer je reč o stranci koja može ponuditi i uspostaviti alternativu sadašnjoj vlasti.
On je dodao da je ponosan što je predvodio listu DS-a na loklanim izborima u Žitištu, iako nije pobedio.
"Mi smo iz totalne opozicije osvojili 25 odsto mandata u lokalnom parlamentu. A nije nama na lokalu bio nikakav protivnik opštinski lider SNS-a, koji čak i ne živi u našoj opštini, a predsednik je iste. Izgledalo je kao da smo kandidati u Žitištu – Vučić i ja. Tu već nisam imao šanse. Vučić ima Pink, Informer, Farme, Parove, milione, resurse cele države", kazao je Salak.
Dodao je da je Žitište opština koja se sastoji od 12 sela i ni jednog grada i u kojima je stanovništvo staro a depopulacija "totalna", u kojem teško da se mogu videti dečja kolica i radnik koji žuri na posao, i u kojem premalo ljudi koristi internet.
DS: Vučiću odgovara milion i po nezaposlenih
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 02.Okt.2016
Potpredsednik Demokratske stranke (DS) Igor Salak optužio je danas predsednika Vlade Srbije Aleksandra Vučića da namerno ne želi da menja veoma lošu ekonomsku situaciju u Srbiji, jer je upravo on najveći dobitnik rekordne nezaposlenosti u zemlji..."Vučić će vladati dokle god ima milion i po...
SNS: Umesto pritiska na sudstvo DS treba da vrati ukradeno
Izvor: RTS, 03.Okt.2016, 16:25
Gradski odbor Srpske napredne stranke kritikuje funkcionera DS Balšu Božovića zbog toga što, kako navode, vrši pritisak na nezavisne državne organe i lažno interpretira reči premijera Aleksandra Vučića. . Umesto...


