Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 16.Mar.2017, 10:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Problemi Agrokora mogu se odraziti i na Srbiju
Hrvatska kompanija Agrokor, koja u Srbiji ima osam firmi, duguje 800 miliona evra za porez, a zbog toga u Srbiji strahuje 10.836 zaposlenih koji su u radnom odnosu sa ovom kompanijom, pišu "Večernje novosti".
Stručnjaci objašnjavaju da promena vlasničke strukture ne treba da bude briga, ali da strah od stečaja nije bez osnova, navodi list.
Ministar trgovine Rasim Ljajić rekao je da prate situaciju >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << sa Agrokorom, posebno zbog činjenice da zapošljavaju preko 10.000 radnika.
On je rekao da su u kontaktu i sa Merkatorom, koji je deo Agrokora, ali kako je rekao, njihovo poslovanje nije ugroženo.
"Početkom sledeće nedelje imaćemo novi sastanak tokom kojeg ćemo nastaviti razgovor na ovu temu. Takođe smo u kontaktu i sa njihovim dobavljačima, jer je naš interes da se obaveze prema njima na vreme ispunjavaju", kaže ministar za "Novosti".
List navodi da je matična kompanija u Hrvatskoj u problemu zbog toga što ne može da dobije nove kredite, a nije uspela ni da proda neke od svojih firmi poput "Jamnice".
Iz "Konzumovih" prodavnica u Hrvatskoj takođe dolaze loše vesti, jer dobavljači, kako se navodi, ne žele da isporučuju robu koja im neće biti plaćena.
Plate u Agrokoru su za sada redovne, ali, kako "Novosti" pišu, ukoliko dođe do kraha Agrokora 60.000 zaposlenih će to sigurno osetiti.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Zbog Todorića strahuje 11.000 radnika u Srbiji
Izvor: Večernje novosti, 16.Mar.2017
Problemi kompanije "Agrokor" u Hrvatskoj lako se mogu preliti i na našu ekonomiju. Koncern, koji za poreze Zagrebu duguje 800 miliona evra kod nas ima osam firmi DRAMA oko sudbine prezaduženog hrvatskog "Agrokora" se ne stišava. Strepi i blizu 11.000 njihovih radnika u Srbiji,...



