JSL: Jagodinci izbušili mrežu Vojvodine u Novom Sadu, prvi prolećni trijumf Pazaraca

Izvor: Sportal.rs, 14.Mar.2015, 16:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

JSL: Jagodinci "izbušili" mrežu Vojvodine u Novom Sadu, prvi prolećni trijumf Pazaraca

Najprijatnije iznenađenje dana stiže iz Novog Sada, gde su fudbaleri Jagodine deklasirali Vojvodinu sa ubedljivih 4:1, u derbi meču 19. kola Superlige Srbije! Strelci za tim Sima Krunića bili su Danijel Gašić u petom, Mile Savković u 15, Miloš Lepović u 42. i Dušan Martinović u 67. minutu, dok je jedini gol za Vojvodinu postigao Jovan Stojanović u 11. minutu.

"Ćurani" su na megdan "lalama" na "Karađorđu" otputovali znatno oslabljeni, usled velikog broja bolesnih igrača, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << ali oni koji su istčali na teren izvojevali su velika tri boda. Fudbalski klub Jagodina je uoči meča čak i zatražio od komesara lige da se meč u Novom Sadu odloži, ali sada je to najmanje bitno, kada je ostvaren skok na tabeli, sa osmog na šesto mesto.

Jagodinci su se trijumfom nad direktnim konkurentom vratili u igru za mesta koje vode u kvalifikacije za Ligu Evrope i preuzeli poziciju na tabeli od OFK Beograda, koji je poražen u Novom Pazaru.

Jagodina je odlično počela derbi kola u Novom Sadu i povela je posle samo tri minuta igre. Danijel Gašić bio je najviši u skoku posle kornera i poslao je glavom loptu u mrežu domaćina sa sedam-osam metara.

Samo osam minuta kasnije Vojvodina je uzvratila. Mirko Ivanić je prošao po levoj strani, ušao je u kazneni prostor, gde je pronašao Jovana Stojanovića, kojem nije bilo teško da savlada golmana Nikolu Perića.

U 15. minutu Mile Savković je ponovo doveo goste u vođstvo. Savković je sam istrčao ispred golmana Kordića, izbacio ga iz igre i lako pogodio praznu mrežu.

U trenucima dok je trajala inicijativa Vojvodine, Jagodina je udvostručila prednost. Gol za 3:1 postigao je Miloš Lepović u 41. minutu udarcem sa šesnaest metara. Konačnan rezultat postavio je Dušan Martinović u 68. minutu.

"Romantičari" su prošlog vikenda na svom terenu zabeležili prvu pobedu u nastavku šampionata, protiv Napretka iz Kruševca, a u nedelju su poraženi na gostovanju Novom Pazaru pred praznim tribinama sa 3:1, koji do subote nije znao za trijumf ovog proleća, odnosno osetio je slast pobede prvi put posle sedam kola.

Domaćin je bolju igru u prvom poluvremenu materijalizovao u 33. minutu golom Miroljuba Kostića. Već na startu drugog dela igre, u 53. minutu, OFK Beograd je izjednačio iz jedanaesterca, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Ivica Jovanović. Međutim, već u narednom minutu Novi Pazar je ponovo stekao prednost preko Predraga Pavlovića, koji je lepo šutirao sa ivice šesnaesterca.

Pitanje pobednika rešio je Vladimir Radivojević, koji je u 63. minutu natrčao na odbijenu loptu golmana Čupića i sproveo je u mrežu. Inače, Beograđani su imali dosta problema uoči ovog duela, pošto su u petak bili blokirani kod Bogutovca zbog odrona na Ibarskoj magistrali na putu za Novi Pazar,

U malom gradskom derbiju na Dušanovcu Voždovac i Čukarički, koji je prvi pratilac "večitim" rivalima odigrali su bez golova (0:0). "Brđani" su u prethodnom kolu remizirali na svom terenu sa Borcem, a novim nerešenim ishodom izgubili su korak za Zvezdom i Partizanom.

Voždovac, posle startnog remija na stadionu Partizana sa liderom prvenstva, upisao je dva poraza, pa remi učenicima Zorana Milinkovića mnogo znači u borbi za opstanak u eliti.

Još jedna utamica završena je najnepopularnijim rezultatom, megdan u Pećincima između Donjeg Srema i Radničkog iz Niša (0:0).

Čačanski Borac kod kuće je savladao Radnički 1923 sa 2:0 golovima Ognjena Ožegovića i Đura Zeca, dok pobednika nije bilo ni u meču između Napretka i Mladosti iz Lučana - 1:1. Napredak je nekoliko trenutaka delilo od nova tri boda nakon vođstva golom Srđana Dimitrova u 22. minutu, ali u nadoknadi vremena izjednačio Jevgen Pavlov i doneo bod Lučancima.