Primera: Benzema i Ronaldo srušili Granadu

Izvor: BanjalukaLive.com, 01.Nov.2014, 19:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Reala rutinski su pobijedili Granadu sa 4:0 u prvoj utakmici subotnjeg programa u okviru desetog kola Primere. 'Kraljevski klub' tako je došao do osme pobjede ove sezone i tako barem na nekoliko sati preuzeo čelnu poziciju, sa dva boda više do Barselone i Sevilje, koje tek treba da odigraju svoje mečeve. Granada je, s druge strane, ostala na samo devet bodova iz deset mečeva na 14. mestu u Primeri. Šampion Evrope je u Granadi rutinski slavio, a poveo je već u drugom minutu golom >> Pročitaj celu vest na sajtu BanjalukaLive.com << Kristijana Ronalda na asistenciju Karima Benzeme. Prednost gostuju udvostručio je Hames Rodriges, takođe poslije dodavanja Benzeme, da bi se u 54. minutu francuski fudbaler upisao u strijelce, a asistent mu je bio Ronaldo. Konačan rezultat postavljen je u 87. minutu autogolom Babina, posle akcije u kojoj je Ronaldo loše zahvatio loptu, uslijedila je loša reakcija fudbalera Granade, da bi se Rodrigesov šut praktično pred gol linijom odbio od igrača domaćeg tima. Barselona svoju utakmicu desetog kola sa Seltom igra od 20 časova, dok Sevilja u nedjelju od 12 gostuje Atletiku u Bilbau. Primera, deseto kolo petak, 31. oktobar Deportivo La Korunja – Hetafe 1:2 subota, 1. novembar Granada – Atletiko 0:4 Atletiko – Kordoba 18.00 Barselona – Selta 20.00 Sosijedad – Malaga 22.00 nedjelja, 2. novembar Atletik – Sevilja 12.00 Viljareal – Valensija 17.00 Levante – Almerija 19.00 Elče – Espanjol 21.00 ponedjeljak, 3. novembar Rajo Valjekano – Eibar 20.45 (B92)