Konuzin: Rusija podržava predlog Srbije za Euleks

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 20.Nov.2008, 16:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Konuzin: Rusija podržava predlog Srbije za Euleks

BEOGRAD - Ambasador Rusije u Beogradu Aleksandar Konuzin izjavio je da će Rusija podržati predlog

Vlade Srbije za razmeštanje Euleksa na Kosovu.

"Rusija je orijentisana na poziciju Beograda i ono rešenje koje donese vaša vlada, Rusija će podržati", kazao je ambasador.

Konuzin je kazao da mu nije poznato šta sadrži predlog UN u šest tačaka, ni da za sada nema infomraciju o tome >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << kada će Savet bezbednosti UN zasedati o Kosovu.

"Još nisam video tekst izveštaja generalnog sekretara UN Ban Ki Muna o Kosovu", kazao je ambasador, podsetivši da "Priština ne daje saglasnost na sporazum koji su postigli Beograd i UN".

"To vanredno usložnjava rešenje pitanja o rekonfiguraciji civilnog prisustva na teritoriji te pokrajine", kazao je Konuzin.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Rusija za srpski stav o Euleksu

Izvor: EMportal, 20.Nov.2008

Ambasador Rusije u Beogradu Aleksandar Konuzin je izjavio da će Rusija podržati stav Srbije u vezi sa razmeštanjem Euleksa na Kosovu.

Nastavak na EMportal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.