Izvor: Studio B, 03.Mar.2011, 10:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prodat Delta Maksi
Međunarodni lanac maloprodajnih objekata iz Belgije, kompanija "Delez grupa", postigla je sporazum o kupovini 100 odsto "Delta Maksi grupe" za oko 950 miliona evra, uključujućii neto dugovanja od oko 300 miliona evra , saopštila je ta grupa.
"Milioni potrošača Delta Maksija mogu da budu sigurni da ćemo nastaviti da im pružamo prvoklasnu uslugu kakvu su i do sada imali, istakao je izvršni potpredsednik "Delez grupe" i generalni direktor za jugoistočnu Evropu Kostas >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << Makjeras.
Predsednik Delta Holdinga Miroslav Mišković izjavio je da veruje da je ova transakcija veliki korak Srbije ka EU a za Delta Maksi početak nove faze razvoja i najavio da će Delta Holding nastaviti da razvija i investira u svoju osnovnu delatnost - agrar i proizvodnju hrane, kao i u razvoj nekretnina.
Pogledaj vesti o: Miroslav Mišković, Evropska Unija
Prodat Delta Maksi
Izvor: Radio 021, 03.Mar.2011
Međunarodni lanac maloprodajnih objekata iz Belgije, kompanija "Delhaize Group", postigla je sporazum o kupovini Delta Maksi Grupe, koja poseduje oko 450 prodavnica u pet zemalja jugoistočne Evrope.
'Maksi' prodat 'Delezu'
Izvor: RTV Pink, 03.Mar.2011
Ćulibrk: Prodaja 100 odsto Maksija je iznenađenje . . . Glavni urednik "Ekonomist media grupe" Milan Ćulibrk izjavio je danas Tanjugu da je prodaja trgovinskog lanca "Delta Maksija" belgijskom "Delezu" bila očekivana, napominjući da je iznenađenje da je prodato 100 odsto kapitala "Maksija". .
Snizićemo cene ako bude moguće
Izvor: Danas, 03.Mar.2011
U finansijskim izveštajima Delta maksija nismo videli ništa zbog čega bi trebalo da strahujemo pri kupovini. Reč je o zdravoj kompaniji - kaže za Danas Pjer Olivije Bekers, predsednik i generalni direktor Delez grupe.








