Oland i Merkelova imaju rešenje za izbeglice?

Izvor: Vesti-online.com, 03.Sep.2015, 20:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Oland i Merkelova imaju rešenje za izbeglice?

Fransoa Oland i Angela Merkel odlučili su da iznesu zajednički predlog za organizovanje prihvata izbeglica i njihovo pravedno raspoređivanje u Evropi.

Oland i Merkelova su odluku o predlogu za rešenje krize bliskoistočnih izbeglica koje pokušavaju da stignu do Evrope doneli nakon dramatičnih događaja i tragedija u kojima je nekoliko hiljada ljudi od početka godine izgubilo živote, saopšteno je iz Jelisejske >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << palate.

U saopštenju dostavljenom medijima iz Ambasade Francuske u Beogradu se navodi da Evropska unija mora da reaguje odlučno i u skladu sa svojim vrednostima.

- Ti muškarci i žene, sa svojim porodicama, beže od rata i progona. Njima je potrebna međunarodna zaštita. To im se duguje. Ženevske konvencije, koje su donesene nakon rata, obavezuju sve zemlje. Evropa mora da zaštiti one kojima ona predstavlja poslednju nadu - navodi se u saopštenju.

Ima i drugih koji pokušavaju da poboljšaju svoje materijalno stanje i za to koriste neregularne puteve. Oni moraju da budu vraćeni, na dostojanstven način.

Zbog toga su francuski predsednik i nemačka kancelarka odlučili da iznesu zajednički predlog za organizovanje prihvata izbeglica i njihovo pravedno raspoređivanje u Evropi, za približavanje standarda kako bi se ojačao evropski sistem azila, osiguralo vraćanje neregulanih migranata u njihove zemlje porekla i uputila podrška i ostvarila neophodna saradnja sa zemljama porekla i zemljama tranzita, saopšteno je iz Jelisejske palate.

Mediji u regionu tako prenose tekst britanskog “Deji mejla”, koji navodi da je došao u posed plana Olanda i Merkelove.

Kako navode, migranti koji se nalaze u Italiji, Grčkoj i Mađarskoj bili bi prevezeni u druge države EU prema kriterijumu ukupnog broja stanovnika i ekonomskog prosperiteta.

Najviše izbeglica, njih 35.000, bilo bi poslato u Nemačku.

U Francusku bi išlo 26.000, Španiju 16.000, dok je Velika Britanija, koja bi prema tim kriterijumima trebalo da primi oko 17.000 izbeglica, odlučila da ne učestvuje u zajedničkom planu.

Poljska bi primila oko 10.000 izbeglica, Holandija oko 8.000, Portugal oko 7.200, Rumunija 6.900, Češka oko 5.500, Švedska oko 5.400, Belgija oko 5.300, Austrija oko 4.800, a Hrvatska 3.200.

Prema prethodnim planovima, Hrvatska je trebalo da zbrine tek nešto više dod 700 izbeglica.

Osim toga, prema dokumentima koji su navodno procurili iz EU, u Mađarskoj se nalazi 54.000 izbeglica, 39.600 u Italiji, i 66.400 u Grčkoj.

Nastavak na Vesti-online.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.