Ronaldo iz penala doneo pobedu Juventusu

Izvor: B92, 21.Sep.2019, 19:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Juventusa savladali su nakon preokreta Veronu sa 2:1 (1:1), u meču četvrtog kola italijanske Serije A.

Aktuelni šampion je do pobede došao teže nego što se očekivalo, pogotkom Kristijana Ronalda iz penala u 49. minutu.

Verona je odlično otvorila meč, a prvu priliku da povedu, propustio je Samjuel di Karmine, koji nije iskoristio najstrožu kaznu.

Iskusni napadač je pogodio prečku, da bi odmah zatim srpski reprezentativac Darko Lazović >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << uzdrmao stativu.

Lopta nije napuštala teren, pa je u nastavku akcije Migel Veloso fenomenalnim volej udarcem sa velike distance doneo prednost novajliji u ligi.

Na novi gol se nije mnogo čekalo. Već u 31. minutu Aron Ramzi postiže prvi pogodak u crno-belom dresu i poravnava rezultat.

Na samom startu drugog poluvremena, sudija Federiko la Pena svira jedanaesterac, ovoga puta za domaće.

Kvadrado je sjajno probio po desnoj strani, a neoprezan je bio Koraj Gjunter.

Penal je u 49. minutu uspešno realizovao Kristijano Ronaldo i tako postavio konačan rezultat – 2:1.

Treba istaći još da je Verona u nadoknadi vremena ostala sa desetoricom na terenu, pošto je Maraš Kumbula zaradio crveni karton.

U prvom terminu dana, Udineze je zabeležio treći uzastopni poraz.

Ovoga puta, bodove iz Udina odnela je Breša, a jedini gol na meču postigao je Romulo u 57. minutu.