PC je mrtav, kaže rukovodilac IBM-a

Izvor: B92, 12.Avg.2011, 18:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PC je mrtav, kaže rukovodilac IBM-a

"PC je mrtav", izgovorio je rukovodilac IBM-a uoči tridesetogodišnjice kompanije IBM Personal Computer.

Rukovodilac kompanije IBM za Bliski Istok i Afriku, Mark Din, rekao je da je IMB-ov prvi računar iz 12. avgusta 1981. godine "pomogao pokretanje fenomena koji je promenio način na koji radimo, igramo se i komuniciramo".

On je dodao: "Može biti čudno da baš ja kažem ovo, ali sam ponosan na svoju kompaniju koja je 2005. godine odlučila da napusti posao sa personalnim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << računarima i proda PC diviziju kompaniji Lenovo".

Iako su mnogi u tehnološkoj industriji ispitivali odluku IBM-a da izađe iz posla u to vreme Din kaže: "Sada je jasno da je kompanija prethodnica post-PC ere".

Prema Dinu, mi smo otišli korak dalje sa računarskom erom, pa je tako i njegov lični računar u stvari tablet uređaj.

"Kada sam pomogao dizajniranju računara, nisam mislio da ću živeti dovoljno dugo da vidim i njegov pad".

Nastavak na B92...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

IBM: PC je mrtav!

Izvor: medio.rs, 12.Avg.2011

PC je mrtav, izgovorio je rukovodilac IBM-a uoči tridesetogodišnjice kompanije IBM Personal Computer.

Nastavak na medio.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.