Uživo: Novi prekid u Pazaru, prazni se tribina, Radnički vodi, Javor i Rad izjednačili!

Izvor: Blic, 25.Maj.2014, 19:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Još dva kola su ostala do kraja Jelen Superlige, pet timova strepi za opstanak, a mečeve pretposlednjeg, 29. kola domaćeg šampionata možete pratiti uživo uz Blicsport.rs.

Selidba u Prvu ligu preti Donjem Sremu, Radničkom iz Kragujevca, Slobodi, Radu i Javoru.

Upravo su Ivanjičani u najtežem položaju, jer su na začelju i gostuju Jagodini, dok Rad u malom gradskom derbiju gostuje Voždovcu. U međusobnom okršaju "davljenika" sastaju se Donji Srem i Sloboda, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << dok Radnički gostuje Novom Pazaru.

Baš tamo je u 15. minutu došlo do prekida meča, jer su domaći navijači ubacili nekoliko baklji na teren. Sudija Vukadinović je zatražio da se isprazni tribina na kojoj su najvatrenije pristalice Novog Pazara, ali su ipak dobile poslednje upozorenje.

Glavni arbitar je i pozvao igrače oba tima da odu u svlačionice, što su Kragujevčani i učinili, dok su fudbaleri domaćeg tima ostali na terenu, a posle 10 minuta pauze meč je nastavljen, rastrzanom igrom obe ekipe i bez bilo kakve šanse u prvom delu.

Šok za domaće navijače usledio je u 52. minutu kada je Fejsa odlično centrirao i pronašao Spalevića, a iskusni napadač Radničkog je glavom matirao Budakovića za veliki korak ka opstanku.

Odmah potom došlo je do drugog prekida meča, jer su navijači Novog Pazara opte ubacivali baklje na teren, pa je sudija Vukadinović igrače oba tima i ovoga puta uputio ka svlačionici.

Prvi gol postignut je u Jagodini, gde je istoimeni tim poveo protiv Javora sa 1:0 u 23. minutu preko Milana Đurića koji je zatresao mrežu posle centaršuta Jakimovskog iz kornera i zakucao Ivanjičane za dno.

"Ćurani" jure izlazak u Evropu i njihova odbrana je izdržala napade probuđenih Ivanjičana u zanimljivom okršaju, koji se zakuvao početkom drugog dela. Trener gostiju Slavenko Kuzeljević napravio je pravi potez i u pauzu umesto Vidića uveo Docića, kome je minut bio potreban da posle kornera natrči na loptu u smesti je u mrežu za 1:1.

U problemima se našao i Rad, još jedan tim koji se bori za opstanak, jer je Voždovac došao do prednosti od 1:0 golom Obradovića u 26. minutu.

Vojvodina u prilično pomlađenom sastavu gostuje u Kruševcu i vodi protiv Napretka od 31. minuta. Mladi Ivanić je solo prodorom prišao na pet metara od gola rivala i poslao loptu ispod golmana Krznarića za 0:1. Tim rezultatom se otišlo i na predah, a do kraja poluvremena "čarapani" su prikazali prilično bledu partiju.