Otvorena Školska olimpijada sa rekordnih 7.000 učesnika

Izvor: juGmedia, 11.Maj.2016, 13:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Otvorena Školska olimpijada sa rekordnih 7.000 učesnika

Zapaljen olimpijski plamen uz višeminutni vatromet

VRANJE – Na Trgu Staniše Stošića u Vranju, sinoć su svečano otvorene 10. Olimpijske sportske igre učenika Republike Srbije.

Prisutne je, najpre, pozdravio gradonačelnik Zoran Antić, koji je rekao da je cilj ove manifestacije da se kroz druženje i sport, na najbolji mogući način, promovišu zdrav pristup životu i pozitivne >> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << društvene vrednosti.

„U prethodnom periodu smo veoma ozbiljno i odgovorno sprovodili politiku razvoja sporta na svojoj teritoriji, počev od strateškog planiranja, preko izgradnje, rekonstrukcije i modernizacije sportskih kapaciteta, do podrške i ulaganja u sportske klubove i istaknute sportske pojedince“, rekao je Antić.

Predsednik Saveza za školski sport Srbije Željko Tanasković najvaio je da će ove igre okupiti rekordnih paljenjem olimpijskog plamena i višeminutnim vatrometom koji će se takmičiti u petnaestak disciplina.

Šef Delegacije EU u Srbiji Majkl Davenport je kazao je da Školska olimpijada predstavlja naše najbolje zajedničke vrednosti.

„Ovde su se okupili najbolji mladi sportisti i sportistkinje, vredni volonteri i volonterke, bez kojih ovog događaja ne bi bilo. I ako mene pitate, svi vi ste već osvojili medalje“, istakao je Davenport.

Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić se zahvalio svima koji su izabrali sport.

„Hvala vam na osmesima jer tako šaljemo prelepu sliku iz Vranja, a ovde imamo čime da se dičimo, imamo nove šampione“, preneo je utiske Udovičić.

U programu su učestvovali i učenici Muzičke škole „Stevan Mokranjac“, hor Gimnazije „Bora Stanković“ i deca PU „Naše dete“, a svečanost je završena paljenjem olimpijskog plamena i višeminutnim vatrometom.

(Kraj)mig

Nastavak na juGmedia...



Povezane vesti

Otvorene treće Sportske igre mladih Srbije 2016

Izvor: DobreVesti.rs, 11.Maj.2016

BEOGRAD - Vranje je ovog meseca centar sporta, mladosti i budućih šampiona! Na dupke punom Trgu Staniše Stošića u utorak, 10. maja svečano je otvorena najveća balkanska sportska manifestacija za najmlađe – Sportske igre mladih Srbije 2016.. .  . Gradonačelnik Vranja Zoran Antić poželeo...

Nastavak na DobreVesti.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta juGmedia. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta juGmedia. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.