Palma obećao 1.200 radnih mesta

Izvor: B92, 29.Mar.2013, 13:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Palma obećao 1.200 radnih mesta

Jagodina -- Predsednik Skupštine grada Jagodine Dragan Marković - Palma izjavio je da će do marta iduće godine u Jagodini biti otvoreno novih 1.200 radnih mesta.

Kako kaže, to će, uz smanjenje nezaposlenosti, znatno smanjiti i broj siromašnih koji traže pomoć grada.

Do marta 2014. godine u Jagodini će biti otvoreno 1.200 novih radnih mesta u Industrijskoj zoni, gde će ovog proleća dva italijanska i jedan ruski investitor početi izgradnju fabrika, precizirao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je Marković.

"Danas se za pomoć javilo oko 1.000 ljudi, to je za nekoliko stotina manje nego prošle godine, a to znači da su oni koji su dolazili ranije našli neki posao ili se na drugi način snašli", rekao je Marković.

Danas su za pomoć došli stari, bolesni kojima treba novac za lekove, samohrane majke, porodice sa više dece i svi su dobili 2.000 do 5.000 dinara, zavisno od težine socijalnog slučaja i broja dece i nezaposlenih u porodici, napomenuo je Marković.

Marković je ponovio da se, on i Jedinstvena Srbije, čiji je lider, zalažu za pomoć "majkama koje nigde ne rade a rađaju decu".

"Mi to u Jagodini radimo, trudnice od trećeg meseca trudnoće do navršene godine dana detetu, dobijaju mesečno 12.000 dinara. To nije dovoljno da se radi samo u Jagodini i tamo gde je Jedinstvena Srbija u vlasti, to treba da se radi u celoj Srbiji", rekao je Marković.

Tražimo da se rebalansom budžeta za ovu godinu, a ako to nije moguće da se u budžetu za narednu godinu, obezbede sredstva za majke koje ne rade i da ta sredstva dobijaju dok dete ne napuni tri godine, dodao je Marković.

Marković je najavio od 1. aprila besplatne lekarske preglede po mesnim zajednicama za sve građane.
Pogledaj vesti o: Jagodina

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Marković: Novih 1.200 radnih mesta u Jagodini do marta 2014.

Izvor: Politika, 29.Mar.2013

JAGODINA –Predsednik Skupštine grada Jagodine Dragan Marković - Palma izjavio je danas da će do marta iduće godine u Jagodini biti otvoreno novih 1.200 radnih mesta, što će, uz smanjenje nezaposlenosti, znatno smanjiti i broj siromašnih koji traže pomoć grada...Do marta 2014. godine u Jagodini...

Nastavak na Politika...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.