Bobana zauzela peto mesto na šampionatu Evrope

Izvor: Bor030.net, 07.Mar.2015, 23:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poslednjeg dana Šampionata Evrope vazdušnim oružjem u holandskom gradu Arnhemu, srpski strelci su propustili prilike da se okite medaljama.

Najbliža pobedničkom podijumu bila borska takmičarka Bobana Veličković. Članica kluba “Bor 030″ zauzela je peto mesto sa 136,7 krugova.

U pojedinačno finale, koje je vredelo 381 krug, plasirala se sa četvrte pozicije Zorana Arunović sa 384 kruga (po serijama >> Pročitaj celu vest na sajtu Bor030.net << 93, 96, 97, 98) a sa sedme Bobana Veličković sa 383 kruga (96, 95, 96, 96). Jasna Šekarić je završila takmičenja na na 51. mestu od 59 učesnica sa 364 kruga (90, 93, 87, 94).

Arunovićeva je posle slabog starta u finalu (u deset prvih hitaca imala je jedan centar, osam devetki i osmicu) ostala sedma sa 96,1 krug, a Veličkovićeva je sa 136,7 krugova završila na petom mestu. Imala je šansu da nastavi bitku za medalje, ali je 13. dijabolom pogodila 7,9 krugova i Ruskinja Jaskevič je pretekla (138,5:136,7).

Pojedinačno zlato pripalo je Oleni Kostevič iz Ukrajine sa 202,9 krugova, srebrom se okitila Antoaneta Boneva iz Bugarske sa 202,3 kruga, dok je bronzu osvojila Renata Tobai Šike (Mađarska) sa 177,2 kruga. Pre finala najbolja je bila Boneva sa 388 krugova.

Ženska seniorska reprezentacija vazdušnim pištoljem, zauzela je visoko četvrto mesto u konkurenciji 13 selekcija sa 1.131 krugom (Zorana Arunović 384, Veličković 383, Šekarić 364). Do bronze im je nedostajao krug.