Osmica Barse u La Korunji, Atletiko prati

Izvor: B92, 20.Apr.2016, 21:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Barselone očigledno su preboleli krizu pošto su u 34. kolu Primere deklasirali Deportivo u La Korunji sa 8:0.

Katalonci su tako osvojili prve bodove u aprilu posle tri vezana poraza u prvenstvu i četiri utakmice pre kraja šampionata ponovo imaju odličnu šansu da odbrane titulu šampiona.

Od samog starta utakmice bilo je jasno da je Barselona rešena da prekine niz loših rezultata, pa je već u 11. minutu došla do prednosti. Daleko najbolji pojedinac >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << duela Luis Suares odlično se snašao posle kornera i levom nogom iz teške pozicije pogodio je za 1:0.

Deportivo nije zaslužio da izgubi 8:0, a između prvog i drugog gola Barse propustio je dve ili tri veoma dobre prilike.

Ipak, mreža gostiju je ostala netaknuta, a domaćin je u nastavku surovo kažnjen. 13 minuta posle prvog gola Suares je iskoristio genijalan pas Lionela Mesija i ponovo zatresao mrežu domaćina.

Deportivo je između prvog i drugog gola Barse imao dve ili tri velike prilike, ali nije postigao gol i u nastavku nije imao šansu.

Na 3:0 je u drugom minutu drugog poluvremena povećao Ivan Rakitić posle asistencije Suaresa, da bi Urugvajac šest minuta kasnije posle još jednog dodavanja Mesija pogodio za 4:0. To nije bio kraj njegove simultanke, pošto je pogodio i u 64. minutu, ovoga puta posle dodavanja Nejmara.

Do kraja utakmice Suares nije pogađao, ali je imao još dve asistencije, a Barsa je postigla još tri gola. Mesi je bio strelac u 73. minutu, šest minuta kasnije pogodio je i Bartra, a konačan rezultat postavio je Nejmar devet minuta pre kraja.

Ipak, Katalonci neće imati prednost na tabeli posle 34. kola pošto je pobedu ostvario i madriski Atletiko. Tim Dijega Simeonea slavio je sa minimalnih 1:0 na gostovanju Atletik Bilbau i tako zadržao dobre šanse da na kraju osvoji titulu.

Jedini gol na utakmici u Bilbau postigao je Fernando Tores u 38. minutu posle asistencije Grizmana.

Ubedljivu pobedu u sredu uveče ostvarila je Valensija koja je bila bolja od Eibara sa 4:0 kod kuće. Pako je promašio penal u 10. minutu, ali je ipak iz odbitka pogodio za 1:0. Isti igrač je do kraja poluvremena kompletirao het-trik golovima u 28. i 40. minutu, da bi Kanselo u 56. minutu pogodio za 4:0.

Valensija se popela na osmo mesto na tabeli sa 43 boda, dok je Eibar 11. sa dva boda manje.

Sporting je pobedio u Hihonu Sevilju sa 2:1 i napravio veliki korak ka opstanku. gosti su poveli golom Ibore, izjednačio je Krihovijak autogolom, a u 92. minutu Lopes je pogodio za verliko slavlje domaćina.

Sporting je sada 17. sa 32 boda, dok je Sevilja ostala na sedmom mestu sa 49 bodova.

U nadoknadi vremena gol je psotigla i Malaga koja je uspela da osvoji bod protiv Rajo Valjekana. Rika je bio strelac za domaćina, a Baenja za goste.