UŽIVO: Belgija - Alžir 0:1 (60. minut)! Feguli iz penala

Izvor: Vesti-online.com, 17.Jun.2014, 20:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Iznenađenje na pomolu u Belo Horizonteu. Golom Fegulija iz penala u 25. minutu, Alžir vodi protiv favorizovane Belgije u prvom susretu H grupe na SP u Brazilu.

Feguli dovodi Alžir u vođstvo 1:0

Belgijanci se uzdaju u sjajni srednji red koji predvodi Eden Azar, dok je udarna igla u napadu Lukaku. Najbolji igrač Alžira je Feguli, koji nosi dres Valensije.

62. minut -

58. minut - Opasna akcija Alžira >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << posle kornera. Kurtoa je bio daleko od lopte, ali Gulam šutira malo pored gola.

55. minut - Pokušao je Mertens, koji je uneo živost u napad Belgije, ali Mboli boksuje loptu.

50. minut - Loša reakcija Mbolija, ali je Vicela lopta pogodila u glavu. Ostaje 0:1. Pritisak Belgijanaca na startu drugog poluvremena.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Mertens je ušao umesto Čadija.

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena. Vodi Alžir 1:0.

44. minut - Čadli je imao šansu, ai preslab udarac. Siguran je golman Alžira.

42. minut - Čadli pokušava šutem sa više od 30 metara, ali nema opasnosti. Očajna igra Belgijanaca u prvom poluvremenu.

39. minut - Slobodan udarac za Belgiju sa 25 metara. Šansa za dobrog izvođača slobodnih udaraca. Očajan šut Fertongena.

35. minut - Dobar šut Vicela iz daljine, ali je odličćan golman Alžira. Šut Čadija, ali je odličan golman Mboli.

33. minut - Prvi korner za Belgiju. Pojačava se pritisak na gol Alžira.

31. minut - Slobodan udarac za Belgiju pose starta nad Azarom. Loš pokušaj De Brujnea.

27. minut - Pokušao je Dembele iz daljine, ali ostaje 0:1.

25. minut - GOOOL - Vodi Alžir. Feguli je siguran sa bele tačke. Ovo je šesti gol igrača Valensije u dresu reprezentacije. Zasad nema promašenog jedanaesterca na SP (6 od 6).

24. minut - Penal za Alžir. Žuti karton za Fertongena. Oboren je Feguli.

22. minut - Pokušao je Vicel sa 25 metara, ai je siguran bio Mboli. Prvo uzbuđenje pred golom Alžiraca.

18. minut - Prvo uzbuđenje pred golom Kurtoe, ali nema golova. Belgija slaba u prvih 20 minuta.

15. minuta - Bez šansi za gol. Loša utakmica na startu.

6. minut - Nema uzbuđenja na startu meča. Alžirci su hrabro ušli u duel, bez respekta prema favorizovanim Belgijancima.

1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI

BELGIJA: Kurtoa, Aldervereld, Van Bujten, Kompani, Fertongen, Dembele, Vicel, De Brujne, Azar, Čadli (od 46. Mertens), Lukaku (od 59. Oriđi).

ALŽIR: Mboli, Mostefa, Bugera, Haliče, Gulam, Međani, Tajder, Bentaleb, Marez, Feguli, Sudani.